Ono po čemu smo prepoznatljivi na Jahorini je domaća kuhinja i ljubazno osoblje. Naš glavni cilj je da se svaki gost osjeća opušteno, zadovoljno (što bi naš narod rekao “kao kod svoje kuće”) kako bi nam se ponovo vratio i preporučio svojim prijateljima.
Na meniju dominiraju domaća nacionalna jela koja se spremaju u sačevima ili u pećima na drva. Najpoznatiji specijalitet ovog kraja je Romaniski kajmak. Priprema se u drvenim kolibama a čuva se u drvenim kačicama. Kajmak se “kupi” u ljetnom periodu, zlatno-žute je boje i snažnog ukusa. Najbolje se slaže sa domaćim uštipcima ili sa vrućim domaćim hljebom. Domaće suvo meso zauzima posebno mjesto na trpezama Jahorinskog kraja. Meso se prije sušenja usolii takvo usoljeno stoji 14 dana u drvenim sanducima. Suši se u specijalnim drvenim kolibamana na bukovim drvima. Posebna priča je naš domaći hljeb koji se pravi po recepturi naših baka.Draž hljebu daje činjenica da se peče u saču ili peći na drva.
Jahorina je jedna od rijetkih planina na kojoj raste preko 100 vrsta ljekovitog bilja. Mješavinom tih ljekovitih trava dobijamo čuveni Jahorinski čaj koji od srca preporučujemo svakome ko nam svrati da se ugrije ili okrepi od napornog skijanja. To je miks planinskih trava u kojem dominira okus hajdučke trav, kantariona i majčine dušice.
Pošto planina i skijanje iziskuju mnogo snage i energije gostima obično preporučujemo “jak” visokokalorični doručak. Obično poslužujemo domaće suvo meso, slaninu, čvarke, jaja i omlet sa prilozima po želji, vrele uštipke sa domaćim Romaniskim kajmakom ili sa domaćim džemom od šljiva, mlijeko, jogurt, čaj i sl.
Nudimo sve vrste pite čije kore naše vrijedne domaćice “ručno suču” i peku u peći na drva. Posebno mjesto među pitama zauzima burek od domaćeg mesa u kombinaciji sa domaćim kiselim mlijekom. Obično ih služimo za večeru.
Meso sa roštilja predstavlja pravu poslasticu za istinske gurmane. U ponudu prednjače Sarajevski ćevapi, dimljene suđuke kao i piletina na žaru.
Vodeći se starom izrekom “ono si šta piješ” gostima nudimo isključivo domaće prirodne rakije. Najpoznatija je kruška “viljemovka”, zatim šljivovica od drinske požegače kao i domaća lozova rakija. Posebno interesantno je činjenica da se sve vrste rakije peku na Jahorini ispred planinske kuće u jesenjem periodu koriseći starinsku tehnologiju koju su nam usadili naši očevi i koja se prenosi sa generacije na generaciju. Voće se pokiseli u drvene kace. Kada voće “oslobodi” šećer počinje prorces pravljenja rakije. Džibra(kom) se sipa u kazan “prevrtač” gdje se destilacijom dobija prirodna rakija. Takođe, poslužićemo Vas i najkvalitetnijim vinama Crne Gore i naše Hercegovine kao i prirodnim sokovima od jabuke i borovnice.